Těšínské slezsko

Karviná Darkov - Dolní Marklovice - Petrovice - Prstná - Karviná - Darkov

Celková délka okruhu činí přibližně 30km. Jedná se o středně obtížnou trasu vhodnou i pro rodiny s dětmi, která zahrnuje i několik krátkých avšak ostrých stoupání. Trasa vede z části po místních komunikacích, městských cyklotrasách a lesních cestách. 

Karviná Darkov - Dolní Marklovice - Petrovice - Prstná - Karviná - Darkov

Popis trasy:

Trasa začíná u Darkovského mostu, kde odbočíte z cyklotrasy č. 6257 na místní cyklotrasu č. 6097 směrem na Petrovice u Karviné. Přejedete přes ulici U Vodárny, Mickiewiczovu a přes Dolní Marklovice. Dojedete na kruhový objezd v Petrovicích a odtud se dáte směrem na zámeček v Petrovicích. Zámeček objedete po objízdné cestě vpravo a ostrým stoupáním se dostanete až na cestu do části Prstná. Projedete kolem motokrosu v Prstné a budete pokračovat dlouhým sjezdem směrem k Petrovickým rybníkům a dřevěnému kostelíku Nanebevstoupení Páně v Dolních Marklovicích. Od kostelíku se vrátíte kousek zpět, pak pojedete doleva po můstku přes říčku Petrůvku k hlavní cestě, odtud směrem doprava kolem areálu pily.

Pokračujete pořád rovně až k „dvojviaduktu“ a po nějakém kilometru se dostanete zpět do Dolních Marklovic. Projedete znovu ulici Mickiewiczovu v Karviné, ulici U Farmy a ulici U Státní hranice. Tato ulice končí odbočkou vpravo a přechází v ulici Rajeckou. Odbočíte vlevo na ulici Kubiszovu, podjedete most a přibližně po 250 metrech odbočíte zase doleva na pěšinu vedoucí podél řeky Olše, po níž dojedete do cíle.

  • Publikováno: 18.1.2017
  • vytisknout vytisknout