Těšínské slezsko

MTB v Těšínských Beskydech ráj pro bajkery

Od poloviny prázdnin se mohou cyklisté na horských kolech, kteří se vypraví do Beskyd, nechat inspirovat nově upgradovaným cykloportálem, jenž představuje 36 tras o celkové délce 1627,6 km. Nejkratší z nich má 10,1 km, nejdelší hřebenovka je dlouhá 94 km. Všechny cyklotrasy lze stáhnout do GPS navigace.

MTB v Těšínských Beskydech ráj pro bajkery

Cyklotrasy jsou na portálu www.mtbbeskydy.cz, který je společným dílem Destinačního managementu turistické oblasti Těšínské Slezsko a Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy-Valašsko, zpracovány do nejmenších detailů. Cílem bylo vytvořit dokonalý servis pro lidi, kteří chtějí na kole vyrazit do Beskyd. Portál MTB Beskydy obsahuje nejen ucelený soupis cyklotras včetně převýšení i povrchu trasy, ale i užitečné tipy, například kde si mohou odpočinout, jaké zajímavosti mohou na trase nebo v jejím okolí spatřit či navštívit, kde se občerstvit, nebo ubytovat. Cykloturisté si mohou vybrat z 8 mírných, 19 středně těžkých a 9 náročných tras. Mírné trasy o celkové délce 210,9 kilometrů zvládnou i začátečníci nebo rodiny s dětmi. Nejvíce tras v celkové délce 967,7 km má střední obtížnost a nejdelší a nejnáročnější trasy v souhrnné délce 449 kilometrů patří do skupiny C, která znamená největší obtížnost. Portál bude průběžně doplňován o další trasy, abychom MTB nadšencům poskytli co nejlepší servis. Portál je určen především nadšencům horských kol, ale inspirovat se jím mohou nechat i turisté, kteří vyhledávají méně známé trasy.

NOVÉ - výběr těch nejzajímavějších tras využijete po stažení mobilní aplikace  MTBBESKYDY. Je pro android i IOS a nebo přímo ZDE

Realizováno v rámci projektu "Těšínské Slezsko - spolupráce v cestovním ruchu V", který je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

  • Publikováno: 3.10.2016
  • vytisknout vytisknout