Těšínské slezsko

Turistické interaktivní mapy Těšínského Slezska

Rádi si prohlížíte zajímavé mapy, které navíc poskytují zajímavé informace, nápady na výlety či popis daného místa. Přinášíme Vám několik tipů na nejlepší interaktivní mapy Těšínského Slezska.

Turistické interaktivní mapy Těšínského Slezska

Ve výčtu map začneme mapami našimi, které naleznete ZDE, a nabízejí širokou paletu možností, kam se vydat na výlet. Mezi nejzajímavější jistě patří cyklistická trasa Olše-Olza nebo pěší putování z Chaty na Chatu. Stejně tak velmi zajímavá je cyklotrasa po stopách Hutnictví. Vedle toho přinášíme také zajímavé informace, jako přehled informačních center nebo naučných stezek v Těšínském Slezsku.

Rozšířená verze této mapy, která je rozšířen o mezinárodní cyklotrasu Krakov – Morava – Vídeň, a celou polskou část Slezských Beskyd naleznete ZDE!

Velmi široce zpracovanou mapu poté najdete na krajských stránkách ms-dovolena.cz, kde se nalézá interaktivní mapa celého moravskoslezského kraje. A to ZDE. Uživatel si zaškrtne políčka, které mu vyhovují, tedy památky, které hledá a oblast, kterou chce zobrazit. Poté dá „HLEDAT“ a následně mu server najde všechny požadované památky. Poté je třeba dát „ZOBRAZIT MAPU“.

Naproti tomu Ručně malované mapy přinášejí jednotlivé památky namalované jedinečným způsobem. Ručně malované mapy jsou navíc hned ve dvou verzích. Jedna pro okres Frýdek Místek ZDE a druhá pro okres Karviná ZDE. Mapy sice neposkytují velké množství informací při zobrazení jednotlivých objektů, zato přinášejí umělecké zpracování z malířské dílny a taktéž množství památek a zajímavostí, které naleznete vmalovaných přímo do mapy i s názvem. Takže nemusíte nic rozklinkávat, abyste se podívali, jak památka vypadá a jak se jmenuje.

Tímto výčet map, které zahrnují celé, nebo alespoň velkou část Těšínského Slezska, končí. Však další velmi zajímavý projekt je Interaktivní mapa, která nabízí interaktivní výlety po okolí trojmezí a Mostů u Jablunkova, tu naleznete ZDE!

Také se můžete podívat na Interaktivní mapy jednotlivých obcí a měst, jako je mapa Jablunkova ZDE, mapy Bystřice ZDE, nebo mapa obce Nýdek ZDE.

Jako bonus přidáváme odkaz na mapu trojmezí, která sice není interaktivní, zato je na ní zachycená celá oblast trojmezí i se Slovenskou a Polskou části Beskyd. Mapa k nahlédnutí ZDE.

Závěrečný přehled:

Mapa Těšínského Slezska ZDE

Mapa Těšínského Slezska i s Polskou části ZDE

Mapy celého Moravsko-Slezska ZDE

Malovaná mapa okresu Karviná ZDE

Mapa výletu v okolí Mostů u Jablunkova a trojmezí ZDE

Mapa Jablunkova ZDE

Mapa Bystřice ZDE

Mapa Nýdku ZDE

Bonus: Mapa Trojmezí ZDE

 

  • Publikováno: 20.1.2017
  • vytisknout vytisknout