Aktivní zábava pro celou rodinu

Zažijte Těšínské Slezsko

Patříte mezi návštěvníky, kteří Těšínské Slezsko navštívili i s nejmladšími členy rodiny? Pak určitě přemýšlíte, co vám náš region může nabídnout, jaké atrakce vyzkoušet, ale hlavně jak zabavit sebe i svoje ratolesti. Věřte, že i v Těšínském Slezsku pro vás máme přichystáno spoustu překvapení a atrakcí. Určitě nebudete litovat, pokud navštívíte některý z řady sportovních areálů, které jsou pro vás v Těšínském Slezsku připraveny. Na většině míst, které si vyberete, bude o zábavu postaráno, každý návštěvník jakéhokoliv věku si přijde na své a rozhodně nebude zklamán.

A na co všechno se můžete v Těšínském Slezsku těšit? Určitě si vyberete zábavu šitou na míru jak v létě, tak v zimě. Nechte se inspirovat.

Ursus centrum

Zážitkové centrum URSUS je jedinečné zážitkové centrum v Beskydech, které vám představí hory i zdejší ekosystém. URSUS vám promítne historický první 3D film o Beskydech, ukáže vám interaktivní prohlídku místní fauny a velký model hor. Také vám představí krásnou interaktivní zahradu a spolehlivě zabaví vás i vaše děti ve spojení s pralesem Mionši a zemědělským dvorkem na celý den.

Ski a sportovní areál Mosty u Jablunkova
Mostech u Jablunkova je pro vás na léto v místním areálu připraveno mnoho atraktivit. Pro malé i velké odvážlivce je zde bobová dráha, která je v provozu celoročně a nemá v regionu konkurenci. Vyznavači adrenalinu mohou svou odvahu a zdatnost vyzkoušet v lanovém centru nebo na bungee trampolínách. Kdo si chce zahrát na indiány či kovboje, může si natrénovat střelbu z luku nebo rodeo. Dalšími zajímavými atrakcemi zdejšího parku je aerotrim či lyžařský trenažér. Chůzi po vodní hladině si můžete vyzkoušet při aquazorbingu. Další atrakcí, kterou stojí za to vyzkoušet, je určitě sjezd na horských koloběžkách nebo gorolszus – sjezd na 232 m dlouhém laně. Na své si určitě přijdou i ti nejmenší. Je zde pro ně připraven dětský zábavní park, trampolíny a lanové centrum, kde se určitě nebudou nudit. V Mostech u Jablunkova se můžete v parných letních dnech příjemně zchladit na místním koupališti.
 
 
Pokud toužíte po něčem netradičním, zkuste si jízdu na horské koloběžce na chatě Skalka.

 

Hotel stará Ameryka, Jablunkov
V starobylém Jablunkově, srdci gorolské kultury, určitě stojí za návštěvu koupaliště, sportovní areál ale zejména hotel tradičního vzledu s krytým dětským hřištěm. Toto je největší v Těšínském Slezsku. Jablunkovský areál je na krásném místě uprostřed zeleně a můžete se odtamtud mj. vydat na Gírovou či absolvovat naučnou stezku.
Sportovní areál Bystřice

Spoustu aktivit pro příjemně strávený volný čas nabízí také malá podhorská obec Bystřice. V místním sportovním areálu si můžete zaplavat, zahrát si florbal, volejbal, basketbal, squash a mnoho dalších halových sportů, nebo si třeba zacvičit aerobik.

Sportovní areál Vitality ve Vendryni
Určitě nebudete zklamáni, ani pokud zavítáte do Vendryně. I zde je pro vás připraveno mnoho zajímavostí k vyplnění volných chvil. Je zde areál, kde si můžete zahrát tenis, minigolf, bowling, plážový volejbal a vyzkoušet mnoho dalších zajímavostí. Ani malí sportovci nebudou o nic ochuzeni. Zkušení instruktoři se o vaše ratolesti postarají v tenisové škole a využít mohou i dětské hřiště se spoustou zajímavých atraktivit. 
Sportovní areál STaRS Třinec

Při návštěvě Třince můžeze využit velmi rozšířenou nabídku služeb sportovního areálu STARS Třinec v nabídce naleznete letní koupaliště, krytý bazén s tobogánem a také městské lázně. Areál nebízí rovněž využití sportovní haly (florbal, fotbal, volejbal...) minigolf a dětské lanove centrum. Pro starší děti je vhodný skatepark a in line dráha. V areálu letního koupaliště se nachází beach volejbalové hřiště v letní sezoně také využit venkovní tenisový kurt.

 


Koupaliště Český Těšín

Ani příhraniční město Český Těšín není ochuzeno o místa, kde můžete příjemně strávit svůj volný čas. Venkovní bazén se skluzavkami, tobogánem, podvodními proudy a zajímavými vodními atrakcemi udělá určitě radost nejen vašim dětem. Kromě vodních radovánek si můžete užít třeba při hraní kuželek či plážového volejbalu. 

Dinopark

Zdá se vám, že už máte vy i vaše ratolesti dost koupání a užili jste si dosytosti různorodých atraktivit, které máte možnost vyzkoušet v Těšínském Slezsku? Toužíte po něčem klidnějším, a přesto vzrušujícím? Pak zavítejte do Dinoparku. Naleznete ho v Doubravě u Orlové a na své si přijdou hlavně vaši potomci. Procházka či projížďka dinoexpresem po dinoparku vás z přítomnosti dokonale vtáhne do dob dávno minulých. V rámci prohlídky Dinoparku můžete shlédnout 3D kino, rozšířena je také nabídka dětských atrakcí jako např. Dinorace, mini zoo, bludiště, rozhlehlé dětské hřiště, paleontologické hřiště a další.

Archeopark Chotěbuz-Podobora

Další zajímavé místo, které vás přenese do minulosti, najdete v Chotěbuzi u Českého Těšína. Průvodci v archeoparku vám přiblíží, jak zde kdysi žili naši předkové, a určitě se dozvíte mnoho zajímavých informací. Archeopark se nachází na území bývalého opevnění hradiska, pod kterým protéka řeka Olše. Zhlédnout zde můžete repliku dobových staveb, výrobních zařízení s živou obsluhou. Aktivní návštěvníci si mohou vyzkoušet lukostřelbu, mletí obilí anebo rovnou "zahrát" na archeology. Provozní doba parku je celoroční. Vstup i pohyb je bezbariérový.

 

Rybí dům

Rybí dům nabízí možnost prohlédnout si obří akvária a vyzkoušet speciality z čerstvých ryb.

Krytý bazén Orlová
 Při svých toulkách Těšínským Slezskem se můžete těšit na zajímavé atraktivity, které jsou pro vás připraveny i v Orlové. Nově zrekonstruovaný krytý bazén nabízí široké spektrum vodních a jiných atrakcí, které jsou určeny k odpočinku a relaxaci všem návštěvnikům.
Sportovní areál STaRS Karviná

A co takhle zavítat do Karviné? Karviná skrývá mnoho zajímavého a i zde můžete aktivně odpočívat. Kromě toho, že je to jediné lázeňské město v Těšínském Slezsku, můžete si užít vodní radovánky v karvinských bazénech, saunách a vířivkách. Své tělo můžete svěřit i do rukou odborníků a nechat se jimi příjemně hýčkat.

Areal Bospor v Bohumíně

Ani Bohumín Vás určitě nezklame, pokud se rozhodnete trávit své volné chvíle právě tady. Návštěvníci a hlavně rodiny s dětmi se mohou dosytosti vyřádit v místním bazénu, kde si mohou nejen příjemně zaplavat, ale třeba i relaxovat a promasírovat si ztuhlé svaly. Vyřádit se můžete na spoustě vodních atrakcí od vodopádů, tobogánů a chrličů vody až po průplavy, které spojují venkovní a kryté bazény. Když už vaše ratolesti přestane čvachtání ve vodě bavit, určitě si zábavu najdou v dětském zábavním parku s nepřeberným množstvím atrakcí (Maugliho stezska a ranč).  Tam se určitě vyřádí nejen ti nejmenší, ale i jejich rodiče. A možná nebude naškodu, když se na celé město podíváte z ptačí perspektivy a k tomu si dáte něco dobrého na zub. Bohumín vám taktéž nabízí adventuregolf, tedy golfové tratě v malém, ve velmi příjemném prostředí.

 
Závěrem

Zaujal Vás náš alespoň částečný výčet toho, na co se můžete v Těšínském Slezsku těšit? Pokud ano, neváhejte se zeptat v některém zdejším infocentru, kde Vám ochotně poskytnou veškeré podrobnosti k tomu, co Vás zaujalo. A určitě přidají i další zajímavé tipy, jak aktivně strávit den s celou rodinou v Těšínském Slezsku.