Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2020

Aktuality

Podpořte Těšínské Slezsko a hlasujte pro lokality z Těšínského Slezska v kategoriích neobjevený skvost, nejmalebnější místo v zimě a nejsvětovější místo v Moravskoslezském kraji.

Hlasujte na https://cenycr.cz/hlasovani.

Pro započítání Vašeho hlasu je nutné vyplnit celé jméno a emailovou adresu, na kterou následně odešleme ověřovací odkaz. Prostřednictvím tohoto odkazu dokončíte své hlasování. Pokud tak neučiníte, hlas se v soutěži nezapočítá.

Soutěž probíhá do 28. února 2021.

 

NEOBJEVENÝ SKVOST

Meandry Odry – Bohumín

Divoké a unikátní. Takové jsou hraniční meandry řeky Odry u Bohumína. Takovou krásu byste na česko-polských hranicích snad ani nečekali! Řeka Odra se od Bohumína po soutok s Olší romanticky i divoce klikatí, a to na více než sedmi kilometrech.

 

 

NEJMALEBNĚJŠÍ MÍSTO V ZIMĚ

Zámek Fryštát s parkem Boženy Němcové - Karviná

Malebný empírový zámek Fryštát se nachází přímo v centru Karviné. Zámecký park v anglickém stylu se rozkládá na ploše 58 ha a spolu s navazujícím Lázeňským parkem je součástí městské památkové zóny.

 

Hřebenovka z Kozince na Kamenitý – Třinecko, Jablunkovsko

Zhruba 9 kilometrů dlouhá procházka zimní přírodou nabízí nespočet zážitků. Cestou se postupně odkrývají krásné pohledy na Těšínské Beskydy. Z okolí horské chaty Ostrý lze za příznivého počasí zahlédnout daleké vrcholky Malé Fatry a Vysokých Tater. Výšlap završíte výbornou regionální kuchyní na horské chatě Kamenitý, odkud vaše pohledy budou směřovat na údolí Lomné a prales Mionši.

 

 

NEJSVĚTOVĚJŠÍ MÍSTO V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI

Šikmý kostel v Karviné

Česká Pisa. Tak se přezdívá kostelu sv. Petra z Alkantary. Za svou šikmost „vděčí“ lidské touze po černém uhlí. Před 200 lety stál o 37 metrů výše a byl zcela rovný. Pak přišla nekontrolovaná těžba a půda se i s barokním skvostem, který stál původně na vršku, propadla, kostel se naklonil. Těžko říct, zda se nezřítil díky pevným základům nebo zda pomohla vyšší moc… Jisté je, že kostel je dnes jedinou připomínkou dříve výstavního a rušného města.

 

 Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje 2020 pořádá Moravian-Silesian Tourism, s. r. o., destinační společnost Moravskoslezského kraje.