České umění 19. století - na zámku Fryštát v Karviné ...

Aktuality

... a také online.

Všechny příznivce zámku Fryštát a milovníky umění zveme na online prohlídky z expozice věnované Českému umění 19. století zapůjčené Národní galerií v Praze.

Jistě vás i v tomto nepříznivém období potěší prohlídka umělecké expozice z klidu vašich domovů a vlastně odkudkoliv na dálku. Doufáme, že vám tak alespoň částečně vynahradíme osobní návštěvu zámku a jeho četných historických zákoutí s krásami zde vystavených uměleckých skvostů. Svěží, neotřelý přístup studentek umění na Ostravské univerzitě a jejich osobní pojetí prezentace vybraných děl pod odborným dohledem PhDr. Jiřího Junga, Ph.D. vás určitě zaujme a podnítí k návštěvě zámku a třeba i opakovaně si prohlédnout to, co jste již možná viděli, ale k čemu se nyní můžete dozvědět další zajímavosti a vysvětlující okolnosti.

Doufáme, že vás komentovaný výklad k vybraným dílům zaujme natolik, že si budete chtít umělecká díla co nevidět prohlédnout na vlastní oči a my se na vás samozřejmě budeme těšit.

Prohlídky formou videospotů najdete zde.

Těšínské Slezsko Region Card - Prohlídka 1 návštěvník zdarma a druhý s 50% slevou. Sleva neplatí pro speciální okruh. Slevu je možné čerpat 1x v hlavní a 1x ve vedlejší sezóně.