Hipoturistika

Sport a zábava pro celou rodinu

Zajímají Vás koně? Chcete vyrazit do hor na koňském hřbetě, naučit se ovládat koně v kroku, klusu i cvalu? Projet se z větrem ve vlasech po Těšínsko Beskydských loukách, lesích i hřebeních. Zažít pobyty s koňmi i se je naučit sedlat, laskat či se o ně starat.

Za koňmi se můžete vydat spíše do horské oblasti, kde se projedete v krásné neporušené krajině Těšínských Beskyd a můžete se vžít do způsobu cestování již dávno minulého. Jedinečné služby nabízí Kolářova chata na Slaviči, která nabízí jak vyjížďky a čas stravený s koňmi. Při takovém pobytu se naučíte ne jen na koni jezdit, ale také si ho osedla, polaskat i kolem něho udělat. Navíc váš pobyt rádi naladí do stylu Western.


Další možností je jezdecký klub Beskyd, v srdci Gorloské kultury v Jablunkově či prestižní stáje Vitality i Chawela v Bystřici, které vám zajistí ne jen skvělé podmínky pro ježdění na koních, ale také pohodlí a snadnou dostupnost jak autem tak od vlaku i autobusu. Stáje naleznete také u Třince s názvem Stáje Chema či Stáj M Ropice. V neposlední řadě jsou zde také koně v Hnojníku či stáj Moncheri. A pro ty nejmenší, jako třešničku na dortu, zde máme Pony klub Milikov, kde se svezete na hřbetě poníka.