In-line bruslení v Těšínském Slezsku

Aktuality | Sport a zábava pro celou rodinu

V Těšínském Slezsku najdou návštěvníci řadu lokalit vhodných pro in-line bruslení. Některé nabídnou příjemné svezení v přírodě, jiné jsou spíše tréninková záležitost.

Bukovec

Bukovecká in-line stezka je ideálním terénem pro začínající in-line bruslaře. Na in-line stezce, která začíná u Hotelu Kempa a pokračuje směrem k centru obce v délce necelý 1 km, jsou ideální podmínky pro první „krůčky“ na bruslích. Je součástí parčíku, kterým se proplétá několik, pro in-line vhodných, cestiček. Na lavičkách si můžete dopřát oddych, v blízké restauraci Hotelu Kempa pak příjemné osvěžení nejen v podobě nápojů, ale např. i wellness aktivit. Lokalita je vhodná také pro koloběžky, odrážedla apod. V parku se nachází také několik atraktivních prvků pro děti – např. provazový labyrint nebo domek Ježibaby na kuří nožce. Současně zde najdete 2 venkovní posilovny s posilovacími stroji vhodnými i pro seniory.

 

Dolní Lomná

Stezka v Dolní Lomné začíná u viaduktu přes řeku Lomnou, ale nově je možné se na ni připojit už stezkou z Jablunkova. Pokračuje podél řeky Lomná, přes centrum obce až na hranici obce Dolní Lomné s Horní Lomnou. Tato stezka vede krásnou přírodou, kolem zážitkového URSUS centra. V centru obce si můžete dopřát občerstvení, třeba v Hotelu Pod akáty nebo v místní cukrárně. Pro in-line bruslení je vhodné využít 3km úsek od viaduktu po místní pilu (Jestřábí). V tomto úseku stezka vede mimo hlavní silnici.

 

Bystřice

Okružní in-line stezku v Bystřici si zamilujete. Vede po obou březích řeky Hluchová a díky tomu je zde příjemné, osvěžující klima. Na tomto 2,5 km dlouhém okruhu si na své přijdou jak začínající, tak pokročilejší bruslaři. Ve stínu místního lesa se nachází dětské hřiště a také hřiště na plážový volejbal. To v současné době prochází rekonstrukcí, ale do léta bude připravené. Občerstvení se nachází v nedalekém Park Clubu Q nebo v Bowling Clubu.

 

Třinec

Třinečtí jistě znají in-line okruh kolem fotbalového stadionu o délce necelých 600 m. Pro in-line bruslení se dají využít stezky v Třineckém lesoparku. I zde bruslaři najdou bezpočet laviček a několik dětských hřišť. Na něco na zub se pak můžete zastavit ve Slezské Krčmě nebo v občerstvení, které je součástí Minigolfu a lanového centra.

 Foto: IC Třinec

 

Český Těšín

Český Těšín nabízí in-line stezky na 2 lokalitách. Okruh podél řeky Olše (Olzy) je přeshraniční. Začíná u hraničního přechodu na mostě Svobody na Střelniční ulici. U parku Adama Sikory se trasa stáčí vlevo na most přes řeku Olši a po opětném odbočení doleva pokračuje na polské straně kolem městského koupaliště a stadionu, k mostu Svobody. Okruh je dlouhý zhruba 1,5 km a nabízí místa pro odpočinek a relaxaci. V nedalekém parku Adama Sikory je možnost občerstvení a dalšího sportovního vyžití.

Další in-line stezky se nachází v multifunkčním areálu na Frýdecké ulici, který zdarma nabízí mnoho příležitostí k různým sportovním aktivitám. K dispozici je i sociálního zázemí. Pro bruslaře jsou zde dvě mimoúrovňové dráhy. Horní ovál má délku 560 m a spodní ovál je o délce 500 m. Areál má bezbariérový přístup, dětské hřiště a parkoviště.

 

Karviná

Na území Karviné se nachází in-line stezka v Parku Boženy Němcové. Okruh má délku přes 2 km. Za návštěvu jistě stojí také areál Loděnice, kde je možné vyrazit na vodu nebo se v místním baru občerstvit. Také v univerzitním parku se nachází in-line stezka o délce cca 300 m.

Další stezku pak bruslaři najdou mimo centrum města. Jedna se součástí cyklotrasy č. 10 a vede kolem řeky Olše (Olzy) v místní části Karviná – Darkov.

 

Havířov

V Havířově lze pro in-line bruslení využít stezku v parku, jehož součástí je přírodní památka Meandry Lučiny. Stezka vede souběžně s ulicí Na Nábřeží, ve stínu stromů. Pro děti se zde nachází několik dětských hřišť.

 

Foto: IC Havířov

 

Bohumín

V Bohumíně je stezek vhodných pro in-line bruslení několik. Stezka kolem Vrbického jezera je nově propojena se stezkou v Bohumíně – Pudlově, čímž vznikla souvislá in-line stezka o délce necelých 9 km. Další bohumínskou in-line stezkou je stezka Nová Ves – Na Panském. Stezka je v provozu od roku 2018 a aktuálně vedle ní město realizuje nový lesopark. Jedna z bohumínských stezek se nachází také v centru města, v Parku Petra Bezruče. Součástí parku je také oblíbený Mauglího svět nebo minizoo – Mauglího ranč.

Foto: Pavel Čempěl