Jiskřivá zima v Beskydech

Zažijte Těšínské Slezsko

Hluboké údolí a krásně prosluněné svahy nabízejí jedinečné prostředí pro zimní radovánky, kde si můžete užít zimních sportu jako lyžování, snowboarding nebo využití běžkařských tras. Milovníci ski-alpinismu jsou zde vítání, Těšínské Beskydy je možné taktéž projít pěšky za jiskřivé zimy se sáňkami.

Těšínské Beskydy nabízejí velké možnosti využítí lyžařských vleků a svahů k zimním radovánkám, které jsou přímo ideální pro výuku a řádění Vaších dětí na svahu. Místní ski areály nabízejí méněnáročné i prudší svahy, které jsou dobře upravené a nabízejí tak jedinečný zážitek pro každého milovníka zimních sportů.

Těšínské Beskydy jsou protkané mnoha běžeckými trasami, strojově upravovanými ale i divočejšími trasami. Trasy nabízejí například jedinečné traverzové cesty po hřebeni hor či krásné okruhy v Beskydských údolích. Zde si můžete ušetřit prudké stoupání výjezdem na vleku či lanovce. Vhodné podmínky nabízejí beskydy taktéž pro ski-alpinismus a mezi ochránci přírody neoblíbeném freeride ježdění v lesích a na horských svazích.

Pro ty pravé fajnšmekry se zde skrývá jedinečná možnost využití místních hor a cest jak si užít pořádnou sáňkovačku. Vezměte tak své sáňky, boby či pytel naplněný slámou či pouhou lopatu a vydejte se vstříc horským chatám, kde se dobře najíte a s plným žaludkem sjedete bez námahy dolů, aniž byste si namáhali klouby či se museli hýbat po jídle.

Své výlety si můžete naplánovat také s našimi interaktivními mapami zde.