Letové terény v Těšínském Slezsku

Adrenalinový sport

Beskydy jsou výjimečnou oblastí pro závěsné létání. Máme zde k dispozici hned několik kvalitních startovišť v různých nadmořských výškách. To nám umožňuje realizovat kvalitní a esteticky hodnotné tandemové lety na různé směry větru o různé síle.

Lokality vhodné k paraglidingovému létání:

Javorový vrch

Excelentní severně situovaný letový terén velice vhodný pro termické a výkonnostní létání. S převýšením 480 metrů, prostorným startovištěm a velkou přistávací plochou, parkovištěm bez poplatků, lanovou dráhou, asfaltovou cestou na vrchol (jen s povolenkou), restaurací na startovišti i přistávací ploše, jednoduše vyjímečné místo nejen pro tandemové létání.

Prášivá


Zajímavý západně orientovaný  letový terén s jednoduchou příjezdovou cestou a příjemnou restaurací a pěkným prostředím pro celou rodinu. Převýšením necelých 300 sice nepatří k těm nejvyšším v Beskydech, ale právě v situaci, kdy na jiných místech silný vítr znemožňuje létání, se na Prašivé se krásně létá. Při motorovém tandemování máte z tohoto místa Beskydy jako na dlani. Navíc krásné prostředí, dřevěná turistická chata s kvalitní domácí kuchyní a nově opravený dřevěný kostelík jen pár metrů od startoviště přímo vybízí k rodinnému výletu.