MTB v Těšínských Beskydech ráj pro bajkery

Aktuality | Zažijte Těšínské Slezsko

Od poloviny prázdnin se mohou cyklisté na horských kolech, kteří se vypraví do Beskyd, nechat inspirovat nově upgradovaným cykloportálem, jenž představuje 36 tras o celkové délce 1627,6 km. Nejkratší z nich má 10,1 km, nejdelší hřebenovka je dlouhá 94 km. Všechny cyklotrasy lze stáhnout do GPS navigace.

Cyklotrasy jsou na portálu www.mtbbeskydy.cz, který je společným dílem Destinačního managementu turistické oblasti Těšínské Slezsko a Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy-Valašsko, zpracovány do nejmenších detailů. Cílem bylo vytvořit dokonalý servis pro lidi, kteří chtějí na kole vyrazit do Beskyd. Portál MTB Beskydy obsahuje nejen ucelený soupis cyklotras včetně převýšení i povrchu trasy, ale i užitečné tipy, například kde si mohou odpočinout, jaké zajímavosti mohou na trase nebo v jejím okolí spatřit či navštívit, kde se občerstvit, nebo ubytovat. Cykloturisté si mohou vybrat z 8 mírných, 19 středně těžkých a 9 náročných tras. Mírné trasy o celkové délce 210,9 kilometrů zvládnou i začátečníci nebo rodiny s dětmi. Nejvíce tras v celkové délce 967,7 km má střední obtížnost a nejdelší a nejnáročnější trasy v souhrnné délce 449 kilometrů patří do skupiny C, která znamená největší obtížnost. Portál bude průběžně doplňován o další trasy, abychom MTB nadšencům poskytli co nejlepší servis. Portál je určen především nadšencům horských kol, ale inspirovat se jím mohou nechat i turisté, kteří vyhledávají méně známé trasy.

NOVÉ - výběr těch nejzajímavějších tras využijete po stažení mobilní aplikace  MTBBESKYDY. Je pro android i IOS a nebo přímo ZDE

Realizováno v rámci projektu "Těšínské Slezsko - spolupráce v cestovním ruchu V", který je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.