Po stopách draka v Těšínském Slezsku - letní zábava pro celou rodinu

Aktuality

Objevujte s rodinou jedinečná filmová místa v Těšínském Slezsku. Odměnou vám bude spousta zábavy a zážitků v krásné přírodě Těšínských Beskyd.

Nevíte, kam vyrazit o prázdninách s dětmi? Přijeďte do Těšínského Slezska. Připravili jsme pro vás 5 zajímavých jednodenních výletů, které vás provedou místy, kde se točila pohádka Když draka bolí hlava.  Seznámíte se s místy natáčení, dozvíte se zajímavosti o filmu a vyfotíte se u vystavených filmových rekvizit. Kromě toho vás zavedeme na zajímavá místa v okolí. Celý den tak strávíte v nezapomenutelném prostředí Těšínského Slezska.

Výlety jsme zaznačili do originální dračí mapy (je k dostání u vybraných partnerů - viz seznam filmových míst nebo ke stažení zde). Dračí mapa obsahuje i přehled kulturních a hudebních akcí i zajímavé tipy na výlety v Těšínském Slezsku.

Hledejte originální Dračí označení a vyzkoušejte Nápoj draka, který vám dá dračí sílu. Děti k nápoji dostanou malý dáreček zdarma.

Všechna filmová místa jsou vybavená Dračími razítky, která se dají otisknout do Dračí mapy. Po navštívení minimálně 3 filmových míst a zaslání fotky vyplněné Dračí mapy na e-mail: management@tesinskeslezsko.cz se prvních 100 soutěžících může těšit na zajímavou odměnu.

Seznam filmových míst:

                Hrčavský grunt, Hrčava- Trojmezí

                Hotel pod Akáty, Dolní Lomná

                Lomňanské muzeum, Dolní Lomná

                Hostinec Harcoff, Hrádek

                Zahradní restaurace Belko, Hrádek

                Restaurace Czytelnia, Vendryně

                Muzeum Třineckých železáren a města Třince, Třinec

                Bar Lodičky, Karviná

               Zámek Fryštát, Karviná

Tipy na jednodenní výlety:

HRČAVA, TROJMEZÍ – POMNĚNKOVÁ LOUKA

DOLNÍ LOMNÁ – DRAČÍ ŠKOLA

HRÁDEK – SKALNÍ ÚTVAR BELKO

TŘINECKO – U DRAKA NA NÁVŠTĚVĚ

KARVINÁ – ZÁMEK FRYŠTÁT A ZÁMECKÝ PARK

 

Letní zábavná kampaň probíhá do 31.10.2020, soutěž a doprovodné odměny se vydávají omezeně do vydání zásob.

 

Pro více informací sledujte web www.tesinskeslezsko.cz a facebookovou stránku Těšínské Slezsko – pro všechny (@TesinskeSlezsko). Pravidelně tam doplňujeme tipy na výlety v celém Těšínském Slezsku.