Poznávej Těšínské Slezsko a vyhraj hodnotné ceny

Aktuality

Poznávej Těšínské Slezsko v rámci 8 výletů s Těšínské Slezsko Region Card a vyhraj např. víkendový pobyt, tandemový seskok nebo rodinné vstupné do aquacentra. Formulář pro registraci do soutěže o hlavní ceny

To nejzajímavější z Těšínského Slezska lze navštívit v rámci 8 výletů, které zavedou návštěvníky na horské vrcholy, k vodě, do muzeí nebo za historií pod širým nebem. Poznejte Těšínské Slezsko – příhraniční oblast od Hrčavy po Bohumín. Dopřejte si aktivní léto plné zážitků. Určitě se nudit nebudete.

 

Jak to vlastně celé funguje?

1) Vyberte si výlet - v cíli si pomocí kódu aktivujte slevovou kartu Těšínské Slezsko Region Card zdarma - přijde v elektronické podobě do mailu. A tímto máte šanci vyhrát gastrobalíček. Není potřeba se nikam registrovat.

Pravidla soutěže o 20 balíčků s regionálními produkty a soutěže o hlavní ceny

 

Pokud již kartu máte, soutěže o gastrobalíček se nemůžete zúčastnit. Soutěžte o hlavní ceny - viz níže.

 

2) POZOR - ZMĚNA - NENÍ POTŘEBA UPLATNIT SLEVOVOU KARTU U MIN. 3 POSKYTOVATELŮ - STAČÍ BÝT JEN DRŽITELEM KARTY A ZAREGISTROVAT SE DO FORMULÁŘE. Formulář pro registraci do soutěže o hlavní ceny

Uplatňujte slevovou kartu u poskytovatelů slev (viz TSCARD.CZ). Uplatněte slevovou kartu u min. 3 různých poskytovatelů (akceptaci slevy musí poskytovatel zadat do systému, vyžadujte to!!!). Následně se zaregistrujte pomocí formuláře do soutěže o hlavní ceny - viz odkaz výše. A je to. Soutěž probíhá do 31.10.2022. Losování o hlavní ceny proběhne v listopadu 2022.

 

Věděli jste např., že na dně řeky Odry se našla mamutí stolička? Ta je nyní vystavena v bohumínském muzeu Pod zeleným dubem. Při jednom je možné si část řeky Odry splout nebo využít půjčovny lodiček na Vrbickém jezeře. Díky rovinatému terénu je ideální vzít s sebou kolo a projet se po zdejších cyklostezkách.

Výlet Za mamutí stoličkou do Bohumína ke stažení.

QR kód k aktivaci slevové karty naleznete v bohumínském muzeu Pod zeleným dubem a u Vrbického jezera (půjčovna lodiček).

 

Karviná sice patří k územím, které v minulosti dostalo kvůli těžbě uhlí pořádně na frak, ale o to větší překvapení zde na návštěvníky čeká. Zámek Fryštát s přilehlým parkem Boženy Němcové si užijí nejen zájemci o historii, ale díky zoo koutku a lodičkám také děti. Nedaleký Šikmý kostel je raritou, kterou můžete obdivovat nejen zvenku, ale i zevnitř.

Výlet Za pohodou i raritou do Karviné ke stažení.

QR kód k aktivaci slevové karty naleznete na zámku Fryštát a v areálu Loděnice (u baru).

 

Horké léto láká k vodě. Těrlická přehrada je tím pravým místem, kde o zážitky není nouze. Už jste zkoušeli jízdu na vodních lyžích? Ve zdejším sportovním areálu si můžete vyzkoušet celou řadu vodních adrenalinových atrakcí. Nedaleký sochařský park je naopak místem, které přímo vybízí k odpočinku a relaxaci. Nádherné výhledy na panorama Beskyd doplňují jedinečné sochy z přírodního kamene.

Výlet Těrlická přehrada aneb léto u vody ke stažení.

QR kód k aktivaci slevové karty naleznete na obecní nástěnce před obecním úřadem obce Těrlicko (Májová 474/16, 735 42 Těrlicko-Horní Těrlicko) a ve Ski&Wake Parku u Těrlické přehrady.

 

Nejstarší část města Těšína se nachází v Polsku. Ale i českou části města za více než 100 let prošla bohatá historie. Navštivte v rámci jednoho výletu Český Těšín i Cieszyn. Možná ani netušíte, jaké skvosty tato města ukrývají. Výlet je určen především pro pěší a patří k těm nejméně náročným.

Výlet Tajemství Těšína - města ve dvou zemích ke stažení.

QR kód k aktivaci slevové karty naleznete v Historické budově Muzea Těšínska a v Archeoparku Chotěbuz-Podobora.

 

Horská část Těšínského Slezska je u návštěvníků velmi oblíbená, a to hlavně díky zachovalé beskydské přírodě. Krásné výhledy do krajiny jsou k vidění z rozhledny na Čantoryji. Tento celodenní výlet začíná v Nýdku u nově otevřeného informačního centra, které se nachází v Dřeviónce – replice původní roubenky v centru obce.

Výlet Za rytíří na Velkou Čantoryji ke stažení.

QR kód k aktivaci slevové karty naleznete v IC Nýdek - Dřeviónka (naproti Nýdečanky) a na rozhledně na Čantoryji (pokladna).

 

Dalším horským tipem je pak výlet na Kozubovou. Zdejší panoramatické výhledy si můžete dopřát z terasy před chatou nebo z nedaleké věže kaple sv. Anny. Dětské hřiště nenechá v klidu žádného dětského turistu. I když to cestou nahoru místy vypadalo, že dětské nožičky výlet nezvládnou, hřiště je místem, kde i ty nejunavenější nožičky opět ožijí.

Výlet Objev Kozubovou ke stažení.

QR kód k aktivaci slevové karty naleznete na chatě Kozubová a na chatě Kamenitý.

 

Výlet na kole kolem Mostů je určen pro zdatnější cykloturisty. I když, pokud návštěvníci zavítají do Gorolského turistického informačního centra, kde si mohou vypůjčit elektrokolo, výlet zvládnou i méně zdatní jedinci. Občerstvit se následně můžete na chatě Skalka, Severka nebo na Kamenné chatě. Na zpáteční cestě doporučujeme navštívit Velkou Šanci a zdejší návštěvnické centrum. Obrana hranic je důležitou součástí zdejší historie.

Výlet Na kole kolem Mostů ke stažení.

QR kód k aktivaci slevové karty naleznete v NC opevnění Šance a na Kamenné chatě.

 

Posledním z osmi připravených výletů je výlet na Trojmezí. Ten ale překvapivě začíná už v Jablunkově, kde je nově otevřeno Muzeum Trojmezí – nová pobočka Muzea Těšínska. Po prohlídce města Jablunkov následuje přesun na Hrčavu (autem, veřejnou dopravou) a návštěva trojmezí – místa styku hranic tří států. Cestou je možné ochutnat regionální produkty z místní rodinné farmy.

Výlet Známé i neznámé Trojmezí ke stažení.

QR kód k aktivaci slevové karty naleznete v Muzeu trojmezí v Jablunkově a v prodejně regionálních potravin Hrčavský grunt.

 

Aby to výletování nevyšlo moc draho, je možné získat na řadě míst slevy díky kartě Těšínské Slezsko Region Card. Tu mohou návštěvníci během léta získat zdarma. Aktivace karty a její aktivní využívání je vstupenkou do dvou letních soutěží o hodnotné ceny.

 

Formulář pro registraci do soutěže o hlavní ceny

Pravidla soutěže o 20 balíčků s regionálními produkty a soutěže o hlavní ceny

 

Propagace je realizována v rámci projektu Podpora a rozvoj značky Těšínské Slezsko pro všechny, který je realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.