Přírodní bohatství Těšínského Slezska posiluje imunitu

Aktuality

Zimní období přináší chladnější počasí a úbytek světla. Přesto nebo právě proto má však toto roční období cestovatelům a výletníkům co nabídnout. Dopřejte si odpočinek v nejvýchodnějším cípu České republiky - v Těšínském Slezsku, a načerpejte energii z místní přírody a regionálních produktů.

Hýbejte se

V Těšínském Slezsku se nachází řada turistických tras, které vedou po svazích Slezských a Moravskoslezských Beskyd. Prudší stoupání je ve vrcholových partiích odměněno nádhernými výhledy do okolí, a to včetně polského a slovenského pohraničí. Krásné výhledy se nabízí např. z rozhledny na Čantoryji, na Velkém Polomu nebo na Kozubové.

Rozhledna Tetřev, Dolní Lomná. Foto: Kamenná chata

Pochutnejte si

Také návštěva česko-polsko-slovenského trojmezí na Hrčavě patří k těm méně náročným výletům. Cestou z centra Hrčavy k Trojmezí mají návštěvníci možnost ochutnat sýry různých chutí z místní rodinné farmy. A protože spojení sýru a piva funguje velmi dobře, ochutnat můžete místní pivo Hrčavský Grunt. V nabídce jsou i další produkty, které jsou připravovány dle tradičních receptur.

Foto: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci, z. s.

Jedním z nich je vynikající likér Slezská medovina. Základem je místní kvalitní med, který vzniká v prostředí beskydských lesů a luk. Kvalita medu závisí nejen na prostředí, ale také na způsobu chovu včel. Své o tom ví místní zkušení včelaři, kteří chovají včelstva podle přírodních zákonů, tedy tak, jako by si včelstva budovala hnízda sama v přírodě. Ochutnejte např. med z Goralije. Má dvě varianty - světlejší med z ovocných stromů a lučního kvítí nebo tmavší – medovicový lesní.

Skvělým přírodním pomocníkem na posílení imunity je propolis. Tímto přírodním antibiotikem včely chrání sebe i svoje potomstvo. Originální sirup s propolisem nejen posiluje imunitu, ale pomáhá také při nachlazení.

URSUS zážitkové centrum, Dolní Lomná. Foto: Moravian-Silesian Tourism 

Nechte se hýčkat

Tříhvězdičkový wellness hotel nacházející se na Bahenci v obci Písek nabízí příjemné rodinné ubytování s velkým výběrem wellness procedur. Tento hotel je výjimečný nabídkou originální chráněné wellness procedury, kterou je spojení pivní lázně BBB a odpočinku na ovesném loži.

Jedinečnou atmosféru mají bylinné lázničky v Komorní Lhotce. Nacházejí se na okraji lesa v nedotčené přírodě Beskyd a nabízí koupele z bylin sesbíraných v okolí lázní. Receptury používaných směsí jsou sestaveny odbornými lékaři. Problémy se zády, krční páteří nebo chodidly vyřeší tým skvělých masérů. Nakonec se můžete posilnit čajem z bylinek, a to nejen tuzemských.

Lázně Darkov v Karviné k léčebným účelům využívají přírodní bohatství v podobě jodobromové vody s vysokým obsahem jódu. Kromě lázeňských léčebných pobytů nabízí lázně také wellness pobyty a řadu procedur pro širokou veřejnost.

V těsném sousedství lázní se nachází karvinský zámek Fryštát a přilehlý park Boženy Němcové, nedaleko pak "šikmý" kostel sv. Petra z Alkantary.

Foto: Lázně Darkov

V bohumínském hotelovém komplexu Oderberg vědí, že nejen ticho, ale také hudba léčí. Zdejší pivní a hudební lázně nabízejí neopakovatelný zážitek. Pobyt v infrasauně, koupel v pivní směsi a relax na lůžkách se senem je ideální ve spojení se skvělým pivem z místního pivovaru.

Hotel pod Zeleným dubem, Bohumín. Foto: Regionální rada rozvoje a spolupráce se sídlem v Třinci, z. s.

Více zážitků za méně peněz s Těšínské Slezsko Region Card

Slevová karta držitele opravňuje k získání řady slev a výhod. Kartu je možné zakoupit ve všech informačních centrech v Těšínském Slezsku nebo získat zdarma u smluvních ubytovatelů. Aktuální nabídka slev je zveřejněna na webových stránkách www.tscard.cz.

Úvodní foto: Bylinné lázničky, Komorní Lhotka