Ráj pro horská kola, turisty i sportovce

Vítejte u nás

Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části severní Moravy a Slezska. Jedinečná příroda oblasti Těšínských Beskyd je protkaná stovkami kilometrů turistických a cyklistických tras. Objevte prostřednictvím těchto tras jedinečnou přírodu i památky Těšínských Beskyd!

Na kole

Turistická oblast Těšínského Slezska přímo vybízí k využití z mnoha cyklistických tras. Rekreační cyklisté nebo rodiny s dětmi zde ocení široké množství vyjížděk po okolí spojených s poznáním místní historie, kultury a zvyklostí. Mnohé cyklistické trasy Vás zavedou přímo k zajímavým místům regionu, jako například Zážitkové centrum URSUS, Zemědělský dvorek a prales Mionši v Lomné, Hrčavské Trojmezí, případně rozhledna Čantoryje a mnoho dalšího. 

Horské prostředí nabízí i možnost adrenalinové jízdy na horském kole. Adrenalinové MTB si můžete naplánovat ZDE. Příjemnou projížďku po hřebenech, například i vyjetím s kolem lanovkou na Javorový zase ZDE. Taktéž Vám můžeme nabídnout jedinečný zážitek, kdy se projedete pohodlně kolem řeky Olše, protínající Těšínské Beskydy a zavítáte na nejvýznamnější památky kraje, více ZDE.

Pěšky

Beskydské vršky skýtají jedinečnou možnost vypravit se na čundr i na více dnů, bez těžkého batohu. Beskydy totiž snoubí jedinečnost hlubokých lesů a krásných výhledu s nadstandardním počtem horských chat nabízejících mnohdy ochutnávku místní stravy, ubytování a zábavu. Můžete tak vyrazit ráno jen tak po lehku a na jednotlivých chatách se stravovat i nocovat. Přitom se budete pohybovat nejdivočejšími lesy České Republiky, kde žijí vlci, medvědi, rysi a další zvěř. Více možností o putování z chaty na chatu také ZDE.

Jedinečné je taktéž poznávání Beskydské přírody i místního způsobu života a pověstí, které si lide vypravovali, a to prostřednictvím naučných stezek. Ty vám představí jedinečnosti a krásy Těšínských Beskyd.

Po vodě

V oblasti Těšínského Slezska je možno sjíždět dvě řeky- Olši a Odru. Vodácká dobrodružství v oblasti Těšínského Slezska Vám poskytnou jedinečné poznání krás regionu zase z jiného pohledu. O vodní turistice si můžete přečíst více i ZDE!

Další sportovní atraktivity

Těšínské Slezsko nabízí širokou paletu adrenalinových zážitků. Nejedná se jen o výše zmíněne MTB, region nabízí i paragliding, který si můžete plnými doušky užít na Javorovém vrchu. Nebo extrémní závody na hranici lidských možností, jako je 120 km dlouhý závod zvaný 5 Beskydských Vrcholů. Jedinečnou nabídku sportovních atraktivit taktéž nabízejí místní sportovní centra .