Rozhledna Tetřev

Rozhledny a vyhlídková místa

Rozhledna Tetřev se nachází u Kamenné chaty na hřebeni Velkého Polomu ve výšce 945 m n. m. Rozhledna je volně dostupná a klíč je k vyzvednutí na Kamenné chatě. Její dřevěná stavba byla obnovena v roce 2011.

Náš tip:

Autobusem přijedte do Horní Lomné a vydejte se po žluté nahoru na Velký Polom. Dále budete pokračovat po červené, směrem Velký Polom a Mosty u Jablunkova. Navštivte rozhlednu Tetřev a vydejte se dál směrem na Mosty u Jablunkva. Na horské chatě Skalka si zapůjčete koloběžky a ušetřete tak své klouby. Koloběžkami sjedete dolů, a ještě můžete poznat krajinu Mostů u Jablunkova, než koloběžky vrátíte. Můžete tak zavítat do zvláštního lomu Megoňky, na středověkou pevnost Šance, do dřevěnice na Fojtství či do největšího dřevěného hotelu v České Republice, Hotelu Grůň, u něhož se můžete povozit na bobové dráze ve Ski Areálu. Domů se poté můžete vrátit jak vlakem, tak autobusem.

Anotace trasy:

Pěšky na Chatu Skalku: 8,4 Km dále po červené na koloběžce: 3,6 Km.

Horní Lomná Koupaliště (0 Km dále po žluté) -> Mařinkový Vrch (3,4 Km – dále po červené) -> Velký Polom Kamenná Chata (6,8 Km – dále po červené) -> Chata Skalka (8,4 Km – dále po červené) -> Mosty u Jablunkova (12 Km)

Autem: Autem můžete zajít na do Mostů u Jablunkova, poté zavítat na středověkou pevnost Šance a lomu Megoňky a vyjít na Kamennou Chatu po modré turistické stezce. Následně se vrátit po červené turistické stezce na Skalku a na koloběžkách sjet do Mostů u Jablunkova odkud se vrátíte autem domů.


Trasa měří pěšky 10,6 Km na Chatu Skalka, a dále po červené na koloběžce: 3,6 Km.

Celá trasa k nahlédnutí také ZDE.