ŠANCEFEST - oslava výročí 400 let od vzniku opevnění Velká šance

Aktuality

Už tuto sobotu 21.8.2021 bude na opevnění Velká šance pěkně živo.

Od 11:00 zde bude probíhat akce ŠANCEFEST s bohatým historickým a kulturním programem, společným vyřezáváním lidových řezbářů a vařením soutěžních gulášů.

Na historickém programu budou předvedeny historické bloky s ukázkami vojáků, bude představeno řemeslo těšínského puškařství, ukázka děla s kompletním vybavením a dobový hmoždíř. V prostředí dobového tábora vystoupí kapela Ragojka a dotvoří historickou atmosféru.

Od 15:00 hodin bude probíhat ochutnávka a hodnocení nejlepších soutěžních gulášů a veřejnost budou bavit kapely a zpěváci jako jsou Bohuš Matuš, Górole, kapela SAGAR + Queen show a hvězdou večera bude Adam Ďurica.

Prosíme na tuto akci využijte kyvadlovou dopravu mezi centrem obce Mosty u Jablunkova a opevněním Velká Šance, jelikož je na Šancích velmi omezená kapacita pro parkování!

Podrobnosti o akci a jízdní řád pro kyvadlovou dopravu naleznete na stránkách www.gotic.cz nebo www.sancefest.cz.

V pátek 20.8.2021 si nenechte ujít neopakovatelnou improshow s názvem „Velká šance s odvazem“ v podání herců ostravského Divadla improvizace ODVAZ, kteří se tentokrát inspirují historií opevnění šance. Vstup na divadlo je zdarma a začíná v 17:30 v kulturním domě PZKO – Kasowy v Mostech u Jablunkova.

Těšíme se na všechny návštěvníky!