Světové Muzeum a Knihovna Bible

Zažijte Těšínské Slezsko | Muzeum

Jedinečná sbírka starodávných Biblí v Jablunkově. Navštivte jedinečné Muzeum a knihovnu Bible v bývalém klášteře.

Světové muzeum a knihovnu Bible, které Vám přiblíží historii této nejprodávanější a nejčtenější knihy světa, se nachází v krásném prostředí malebného města Jablunkova. Důstojné místo, přibližující Boží slovo, vzniklo v bývalém kláštěře.

Současná expozice čítá téměř 1 000 exponátů a stále se rozšiřuje. K vidění jsou starodávné mapy, atlasy, historické přehledy, hudební nástroje, jedinečná obrovská leporela s biblickými příběhy pro přiblížení Boha dětem a především stovky různých druhů Biblí od ručně přepisovaných přes Bible "do nepohody".

Momentální sbírka biblí je v různých jazykových provedeních. Nejstarší exponát pochází z 2. poloviny 16. století. Celá výstava je doprovázena dobovými fotografiemi a malbami od dětských autorů. Muzeum navázalo na tzv. Putovní výstavu "Bible včera, dnes a zítra", která byla k vidění na mnoha místech po celé České a Slovenské republice.

Návštěvu muzea je potřeba si předem zamluvit. Vstupenky je možné zakoupit také online (platnost vstupenky 2 roky, 15% sleva).

V rámci nákupu vstupenek na místě je možné uplatnit slevovou kartu Těšínské Slezsko Region Card.