Světové Muzeum a Knihovna Bible

Zažijte Těšínské Slezsko | Muzeum

Máte zájem o přiblížení dávných biblických dob a prohlídku jedinečné sbírky starodávných Biblí? navštivte jedinečné Muzeum a knihovnu Bible v Jablunkově.

Světové muzeum a knihovnu Bible v Jablunkově, které Vám přiblíží historíí nejprodávanější a nejčtenější knihy světa v krásném prostředí malebného města Jablunkova v turistické destinaci Těšínské slezsko. Důstojné místo, přibližující Boží slovo vzniklo v bývalém kláštěře.

Současná expozice čítá až 1000 exponátů a stále se rozšiřuje. K vidění jsou starodávné mapy, atlasy, historické přehledy, hudební nástroje, jedinečná obrovská leporela s biblickými příběhy pro přiblížení Boha dětem a především stovky různých druhů Biblí od ručně přepisovaných přes Bible " do nepohody". Momentální sbírka biblí je v různých jazykových vyobrazeních. Nejstarší exponát pochází z 2. poloviny 16. století, celá výstava je doprovázena dobovými fotografiemi a malbami od dětských autorů.Muzeum navázalo na tzv. Putovní výstavu "Bible včera, dnes a zítra", která byla k vidění na mnoha místech po celé České a Slovenské republice.

Muzeum je nově v provozu od přelomu roku 2015/2016 a vstupenky je možné zakoupit přímo v budově nebo na e- shopu. V rámci nákupu je možné uplatnit slevovou kartu Těšínské Slezsko region card. 

Muzeum a knihovna Bible v Jablunkově není jediným klenotem ke shlédnutí v turistické oblasti Těšínského Sleszka.