Výlet k nejvýchodnějšímu bodu ČR

Aktuality

Mysleli jste si, že nejvýchodnější místo naší země je proslulé Trojmezí nedaleko obce Hrčava? Není to pravda! Přijměte proto pozvání do Těšínských Beskyd - malebné části Těšínského Slezska, protože skutečně geograficky nejvýchodnější bod se totiž nachází nedaleko...

Po letošní zimě-nezimě se již opět začínají lesy zelenat medvědím česnekem, stráně prvními květy a celá příroda se probouzí do jara. Ve spojení s příjemnými teplotami a slunečným počasím se jedná o ideální podmínky k rodinnému výletu. Nedaleko Mostů u Jablunkova u obce Hrčava leží zmíněné místo zvané Trojmezí. Zde se setkávají hranice tří států - Česka, Polska a Slovenska. Chcete-li se však podívat na skutečně nejvýchodnější místo naší země, musíte se vrátit o kousek zpět a z Jablunkova se vydat do obce Bukovec.

Pokud pojedete autem tak jej lze zaparkovat na parkovišti u hraničního přechodu Bukovec-Jasnowice a na stejném místě také vystoupíte pojedete-li autobusem například z Jablunkova od vlakového nádraží. Odtud je to již jen pár set metrů na začátek Naučné stezky k nejvýchodnějšímu bodu České Republiky. Ta vede lesem, měří 500m a můžete si na ní odpočinout na některé z laviček, nebo odpočívadle. Stezku lemuje celkem 7 informačních tabulí, které Vám přiblíží život v okolí, zvyky horalů a v neposlední řadě také faunu a flóru okolo Vás. Na jejím konci Vás čeká označený balvan, hraniční patník a dál na východ už to prostě nejde. Minimálně tedy ne v Česku.

Pokud sebou budete mít ratolesti tak doporučíme navštívit nedaleký areál Kempaland v Bukovci, který přes léto nabízí aktivity jako například summertubing, aquazorbing, střelbu z luku apod.

Při návštěvě Těšínského Slezska nyní žádejte Těšínské Slezsko Region Card - kartu hosta, která Vás díky přiložené vícejazyčné brožuře provede největšími zajímavostmi Těšínského Slezska a navíc díky ní si můžete užít přes 130 služeb a atraktivit u více než 60 poskytovatelů ze všech odvětví cestovního ruchu výhodněji se slevami od 20% které můžete využít například hned ve zmíněném Kempalandu, nebo nedalekém areálu Mosty u Jablunkova a spoustě dalších míst!

Ušetřete své peníze tím, že si budete užívat!

Věděli jste, že Těšínské Slezsko Region Card dokonce může být Vaše naprosto ZDARMA? Že ne? 

Veškeré informace o kartě, co nabízí, kolik stojí a kde a jak se k ní můžete dostat získáte ZDE!