Výlet za tobogánem i dinosaury

Sport a zábava pro celou rodinu

Oblast Karviné a Bohumína nabízí rodinám s dětmi široké možnosti sportovního i kulturního vyžití. Jestliže vaše děti patří k těm, které mají rády dinosaury, tyranosaury a ostatní prehistorické tvory, vypravte se s námi k městu Karviná na návštěvu parku s těmito velkými plazy. Uvidíme je pohyblivé v životní velikosti a navštívit můžeme i 3D kino. Rodiče možná zaujme živá druhohorní rostlina WOLLEMI NOBILIS. Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Rostlina žila na Zemi před 175 mil. let.
Historii o trochu mladší si pak připomeneme v Karviné. Návštěvu jejího starobylého náměstí si můžeme spojit s projížďkou kočárem, která nám představí všechna krásná zákoutí tohoto města. A bude co objevovat. Dva parky, jeden zámecký, druhý lázeňský, krásné náměstí či zámek spojený s kostelem chodbou pro šlechtice.

Severně od města Karviné leží Bohumín, kde si naše děti, ale i my dospělí užijeme spoustu zajímavých atrakcí. Například bazén s vířivkou, tobogán, adventure golf a mnoho dalších. Vyzkoušet si můžeme také saunu, solárium a masáže. V letním období nám bude k dispozici venkovní dětské brouzdaliště, hřiště pro plážový volejbal, adventure golf a petang. A dáme-li před zábavou přednost poznávání přírody, pak vězte, že Bohumín ukrývá přírodní památku Hraniční meandry řeky Odry s množstvím vzácných druhů rostlin a živočichů.