Památky - Rozhledny a vyhlídková místa

Typ:
Bývalá vodárenská věž v Bohumíně

Bývalá vodárenská věž v Bohumíně

Bývalá vodárenská věž se nachází v areálu BOSPOR, který nabízí širokou škálu sportovních atraktivit, ubytování i provozuje restauraci na vrcholku této věže. Z věže je výhled na většinu Bohumína.

Kaple sv. Anny na Kozubové

Kaple sv. Anny na Kozubové

Nejvýchodněji položená vyhlídková stavba v naší republice se nachází právě na vrcholu Kozubové (981 m n. m.). Jedná se o věž kaple svaté Anny, která bývá několikrát do roka zpřístupněna (např. při pouti na sv. Annu) a z níž je krásný pohled do okolí. V ...

Minirozhledna v Jablunkově

Minirozhledna v Jablunkově

Mini-rozhledna v Jablunkovském Vám ukáže Jablunkov jako na dlani. Je to nízká dřevěná stavba nacházející se na okraji městského lesa. Městský les se nachází na levé straně při cestě z Jablunkova směr Bukovec za řekou Olší. Více také ZDE!

Rozhledna na Prašivé

Rozhledna na Prašivé

Rozhledna na Turistické chatě Prašivá (707 m n. m.) nabízí výhled do širokého okolí z nevysoké vyhlídkové věže postavené přímo na budově turistické chaty. Chata Prašivá prošla rekonstrukcí v roce 2015 a rozhledna je pro turisty otevřena od roku 2016.

Rozhledna Tetřev

Rozhledna Tetřev

Rozhledna Tetřev se nachází u Kamenné chaty na hřebeni Velkého Polomu ve výšce 945 m n. m. Rozhledna je volně dostupná a klíč je k vyzvednutí na Kamenné chatě. Její dřevěná stavba byla obnovena v roce 2011.

Velká Čantoryje

Velká Čantoryje

Z rozhledny na Velké Čantoryji (995 m n. m.) v malebném prostředí Slezských Beskyd se turistům nabízí netradiční pohled do tří států – ČR, SR, PL. Její výška je 29 metrů a na vrcholek hory vede z polské strany lanovka.