Vítejte u nás

Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části severní Moravy a Slezska a přímo sousedí s Polskou a Slovenskou republikou. Rozmanitý region spojuje řeka Olše, která se z Polska dostává na českou stranu u obce Bukovec a její horní tok plyne kolem Jablunkova a Třince. Střední tok řeky od Českého Těšína po Karvinou a dolní tok od Závady kolem Bohumína až k ústí Odry tvoří zároveň hranici s Polskem. Atraktivní částí regionu jsou Těšínské Beskydy, které jsou častým a oblíbeným výletním místem. Dalším magnetem Těšínského Slezska je tradiční architektura a folklor. Kolorit dřevěných staveb, zachování tradiční řemeslné výroby, lidových zvyklostí a obyčejů dává návštěvníkům zapomenout, kde je hranice mezi minulostí a přítomností. Pro odpočinek, ale zejména pro léčebné účely, jsou využívány prameny jodobromové minerální vody ve známých lázních Darkov v Karviné. Nabídka pro návštěvníky je však mnohem širší, a právě proto region nejlépe vystihuje slovo rozmanitost.

Vítejte tedy v Těšínském Slezsku, v rázovitém regionu, kde se mluví „po našymu“

Golf v Těšínském Slezsku

Golf v Těšínském Slezsku

Golf již dávno není sportem jen pro vyvolené, ale pro všechny, co mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu a lahodí jím zvuk míčku padajícího do jamky. Těšínské Slezsko nabízí  rozšířené možnosti využítí prostoru určeného pro tuto jedinečnou hru. Plánovaní výletu za golfem lze jednoduše pomoci Interaktivní mapy.

Já se těším, ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně!

Já se těším, ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně!

Poznáváte rádi historiíí a kulturu při toukách po navštěvovaných městech? Nevšední zážitek Vám nabídne, v turistické oblasti Těšínské Slezsko, historické město Český Těšín se svojí poutavou historíí a spostou architektonických a kulturních památek na obou stranách řeky Olše.

Objevte tajemství pralesa Mionši

Objevte tajemství pralesa Mionši

Nejatraktivnější části Těšínského Slezska jsou bezesporu Těšínské Beskydy. Tato část Západních Karpat sousedících s Polskem a Slovenskem je charakteristická krásnou přírodou a ve svém srdci uchovává největší prales Mionši. 

Ráj pro horská kola, turisty i sportovce

Ráj pro horská kola, turisty i sportovce

Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části severní Moravy a Slezska. Jedinečná příroda oblasti Těšínských Beskyd je protkaná stovkami kilometrů turistických a cyklistických tras. Objevte prostřednictvím těchto tras jedinečnou přírodu i památky Těšínských Beskyd!

Relaxace a lázeňství v Těšínském Slezsku

Relaxace a lázeňství v Těšínském Slezsku

Po náročné turistice a poznávání malebných zákoutí Těšínského Slezska přijde vhod odpočinek a relaxace v řadě wellness hotelů nebo vyhlášených místních lázních Darkov. Relaxovat a léčit se tak můžete v blízkosti hor. 

Za folklorem, historii a místní kuchyní

Za folklorem, historii a místní kuchyní

Vedle krásné přírody a řady zajímavostí je velkým magnetem Těšínského Slezska místní folklór, kolorit dřevěných staveb, tradiční řemeslná výroba a množství lidových zvyklostí. Krajina „Gorolů“, jak se říkávalo místním obyvatelům, je utvářena dlouhými dějinami. Vznikl tak jedinečný folklór, dlouholeté tradice s výjimečnou kuchyní a pověstmi místních obyvatel.