Vítejte u nás

Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části severní Moravy a Slezska a přímo sousedí s Polskou a Slovenskou republikou. Rozmanitý region spojuje řeka Olše, která se z Polska dostává na českou stranu u obce Bukovec a její horní tok plyne kolem Jablunkova a Třince. Střední tok řeky od Českého Těšína po Karvinou a dolní tok od Závady kolem Bohumína až k ústí Odry tvoří zároveň hranici s Polskem. Atraktivní částí regionu jsou Těšínské Beskydy, které jsou častým a oblíbeným výletním místem. Dalším magnetem Těšínského Slezska je tradiční architektura a folklor. Kolorit dřevěných staveb, zachování tradiční řemeslné výroby, lidových zvyklostí a obyčejů dává návštěvníkům zapomenout, kde je hranice mezi minulostí a přítomností. Pro odpočinek, ale zejména pro léčebné účely, jsou využívány prameny jodobromové minerální vody ve známých lázních Darkov v Karviné. Nabídka pro návštěvníky je však mnohem širší, a právě proto region nejlépe vystihuje slovo rozmanitost.

Vítejte tedy v Těšínském Slezsku, v rázovitém regionu, kde se mluví „po našymu“

Ráj pro horská kola, turisty i sportovce

Ráj pro horská kola, turisty i sportovce

Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části severní Moravy a Slezska. Jedinečná příroda oblasti Těšínských Beskyd je protkaná stovkami kilometrů turistických a cyklistických tras. Objevte prostřednictvím těchto tras jedinečnou přírodu i pamá...

Za folklorem, historii a místní kuchyní

Za folklorem, historii a místní kuchyní

Vedle krásné přírody a řady zajímavostí je velkým magnetem Těšínského Slezska místní folklór, kolorit dřevěných staveb, tradiční řemeslná výroba a množství lidových zvyklostí. Krajina „Gorolů“, jak se říkávalo místním obyvatelům, je utvářena dlouhými dějinami. Vznikl tak jedinečný folklór, dlouholeté tradice s výjimečnou kuchyní a pověstmi místních obyvatel.

Relaxace a lázeňství v Těšínském Slezsku

Relaxace a lázeňství v Těšínském Slezsku

Po náročné turistice a poznávání malebných zákoutí Těšínského Slezska přijde vhod odpočinek a relaxace v řadě wellness hotelů nebo vyhlášených místních lázních Darkov. Relaxovat a léčit se tak můžete v blízkosti hor. 

Objevte tajemství pralesa Mionši

Objevte tajemství pralesa Mionši

Nejatraktivnější části Těšínského Slezska jsou bezesporu Těšínské Beskydy. Tato část Západních Karpat sousedících s Polskem a Slovenskem je charakteristická krásnou přírodou a ve svém srdci uchovává největší prales Mionši. 

Já se těším, ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně!

Já se těším, ty se těšíš, sejdeme se v Těšíně!

Poznáváte rádi historii a kulturu při toulkách po městech? Nevšední zážitek Vám v turistické oblasti Těšínské Slezsko nabídne město Těšín se svou poutavou historií a spoustou architektonických a kulturních památek na obou stranách řeky Olše.

Golf v Těšínském Slezsku

Golf v Těšínském Slezsku

Golf již dávno není sportem jen pro vyvolené, ale pro všechny, co mají rádi pohyb na čerstvém vzduchu a lahodí jím zvuk míčku padajícího do jamky. Těšínské Slezsko nabízí  rozšířené možnosti využítí prostoru určeného pro tuto jedinečnou hru. Plánovaní výletu za golfem lze jednoduše pomoci Interaktivní mapy.